مضرات باقالی

باقالی

مضرات باقالی

مصرف باقالی  در بعضی از اشخاص باعث نفخ و سنگینی سر و معده می‌شود . برای جلوگیری از این عوارض باید ابتدا باقلا را پوست کنده و بجوشانید و آب آنرا دور بریزید. سپس مقدری آب به ان اضافه کرده و بعد از پختن با روغن بادام و ادویه گرم مانند دارچین و فلفل میل کنید . در خوردن باقالی تازه و خام احتیاط کنید.

خوردن باقالی با اب  ان توصیه می شود و از مصرف همراه با ماست پرهیز شود .چون باعث دل پیچه می گردد و اگر به طور تازه زیاد مصرف شود باعث تاول دهان  می شود بعضی افراد به باقالی تازه حساسیت دارند و در برخی از افراد باعث بیماری فاویسم می شود .

بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری دو لپه کردن باقالی و جوشاندن ان در اب و دور ریختن اب ان است . همچنین پختن ان در روغن و افزودن ادویه هایی مانند اویشن‌،دارچین ، فلفل ، میخک و از همه مهمتر گلپر توصیه می شود . افرادی که به بیماری هایی نظیر ، کلسترول ،تصلب شرایین ، ضعف حافظه ، اترومی ، افسردگی ، اسید اوریک ، سردرد ، میگرن ، نفخ ، دل درد ، مالیخویا ، سنگ اورات ،خارش پوستی ،فشار خون ،صرع ،باد فتق ،احتقان و یبوست مبتلا هستند در خوردن باقالی زیاده روی نکنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

همراه

09124540074

تلفن ثابت

02188504953

ایمیل

info@favabean.ir